ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3022069
*
nr 302 2069
Spegel
mahogny, slipat glas, H114, (sk)
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 mars 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 16:15:49
1
100 kr
27/2 16:16:55
1
200 kr
28/2 14:42:32
2
150 kr
28/2 14:42:58
2
200 kr
28/2 14:43:33
2
250 kr
1/3 12:19:35
3
Vinnande bud
1/3 15:55:33
1
350 kr
1/3 15:57:21
1
400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny slipat glas spegel speglar trä
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 302 2069
Spegel
mahogny, slipat glas, H114, (sk)
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 mars 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/2 16:15:49 | 1 | 100 kr |
| 27/2 16:16:55 | 1 | 200 kr |
| 28/2 14:42:32 | 2 | 150 kr |
| 28/2 14:42:58 | 2 | 200 kr |
| 28/2 14:43:33 | 2 | 250 kr |
| 1/3 12:19:35 | 3 | Vinnande bud |
| 1/3 15:55:33 | 1 | 350 kr |
| 1/3 15:57:21 | 1 | 400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny slipat glas spegel speglar trä
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07



